Hakkımızda

Nesilden Nesillere Aktarılan Aile Mirası: Zeytinyağı Üretimi

"Sadece Doğadan" sloganıyla yola çıkan KÜPYAĞ ve sahibi Halil Selçuk'un hikayesi çok daha eskilere dayanıyor.

Her şey 1960’lı yıllarda Halil Selçuk'un dedesinin, bahçesinde kendi elleriyle yaptığı taş değirmende zeytinyağı üretimine tanık olmasıyla başlamıştı. Halil Selçuk küçük bir çocukken zeytinin zeytinyağına dönüşmesinden çok etkilenmiş, zeytinyağına olan sevgisi ve ilgisi zamanla artmıştı.

Asıl mesleği eczacılık olan Halil Selçuk, dedesinden edindiği tecrübeden yola çıkarak daha profesyonel ve geniş ölçekte kaliteli zeytinyağı üretmeye karar verdi. 1999 yılında firmasını satın alarak bu hayalini gerçekleştirmek için ilk adımı attı.

Ve ardından, aynı yıl içerisinde, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan 2500 yıllık antik Aphrodisias kenti de dahil olmak üzere yüzyıllar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği ve zeytin ağaçlarıyla dolu verimli topraklara sahip Aydın'ın Karacasu ilçesinde KÜPYAĞ zeytinyağı fabrikasını kurdu. Ve ilk ticari hayatına 'ALTINVADİ' markası altında başladı.

KÜPYAĞ, kurulduğu günden beridir aile mirası tecrübesinin üzerine gelişmeye devam etmekte olup, ürettiği sağlıklı ve lezzetli Naturel Sızma, Naturel Birinci ve Organik Zeytinyağlarını 20 yılı aşkın süredir 'ALTINVADİ', 'HUBBA', 'İLK AŞK' ve 'VIPOLİVE' markalarıyla Türkiye ve Dünya pazarına sağlamaktadır.

KÜPYAĞ, adını Ege bölgesinde geleneksel olarak zeytinyağının depolandığı toprak kavanozdan almaktadır.